CT024TN02 V.8

| Panel Model | CT024TN02 V.8 |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CT024TN02 V.8 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 44.52×63.38 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 60% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 45 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDD/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX CT024TN02 V.8.
INNOLUX CT024TN02 V.8 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX CT024TN02 V.8 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX CT024TN02 V.8 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX CT024TN02 V.8 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX CT024TN02 V.8 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX CT024TN02 V.8 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX CT024TN02 V.8 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX CT024TN02 V.8 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CT024TN02 V.8"
- INNOLUX CT024TN02 V.8
- CT024TN02 V.8 datasheet
- CT024TN02 V.8 image
- CT024TN02 V.8 price
- CT024TN02 V.8 distributor

